30 otázek za 30 dní-20

30. srpna 2016 v 20:00 | Lili |  CO POD RUKU PŘIŠLO
20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání

No nevím. U nás se vzdělání dost řeší. Možná až moc, na základce se teda řešily známky dost. A díky tlaku ze strany okolí jsem se taky dostala tady. Naučilo mě to si (snad) organizovat dobře čas, tak abych vše zvládla- povinnosti, koníčky, učení.

Můžu taky říct, že v 7-8. třídě jsem se učila hlavně pro rodiče a pro jejich pochvalu, a proto že říkali, že to tak musí být. A v devítce jsem se učila samozřejmě pro sebe. Možná více než by oni považovali za dostatečné, ale chválili mě a to se mi líbilo.

Každý chce, aby na něho byli rodiče hrdí.

Ale zase mi příjde, že všechno tohle je podle toho, jaký máte žebříček hodnot, kde je u vás vzdělání.

Jsou dvě skupiny lidí.

Ti, kterým na vzdělání záleží, třeba rodiče, u kterých doma bylo vzdělání na prvním místě. ,,Aby z tebe něco bylo!" říkavaly naše prababičky a babičky našim rodičům. Nebo třeba mají rodiče hned jiné mínění o klukovi, kterého si přivede jejich dcera, který studuje gymnázium a né oborovou školu se zaměřením kuchař.

Je to zažité. A (Přitom ti z oboru jsou na tom mnohdy lépe než ti z gymplu, kteří mají v hlavě plno věcí, které jim k ničemu nebudou- přesně proto jdu teď na gympl :DDD hahah) je to špatně.

Mojí generaci na tom už nebude nejspíš záležet (hlavně, že máš money ne? -smutné)

Druhá skupina jsou ti, kterým to je jedno a záleží jim na povaze toho člověka a okolnostech v kterých žije. Snad by se dalo říci lidé bez předsudků. (i když asi ne)

Já nevím nejspíš přesně, na čí straně jsem a proto si myslím, že u každého člověka to je jinak.

Pokud je člověk uklízečka, baví ho to a je spokojený se zaměstnavatelem, náplní práce a výplatou, proč ne? A pokud to je nějaký Dr. s dalšími třemi tituly před jménem a dvěma za jménem a je taktéž spokojený s náplní své práce, tak to není problém.

Jedna známá paní říká, že to je druh mentality z dob totality, každý si pod tímto spojením představí něco jiného, nemusí to být jen vztaženo na vzdělání, ale na plno českých myšlenek a přesvědčení, které tady pořád jsou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama