Jaké to je na kosmetice

20. srpna 2016 v 11:23 | Lili |  Krasavieren
Ahoj :)

Pro někoho to je možná součást života podobného návštěvě zubaře a pro někoho věc, o které nikdy neslyšel a babička mu teď zaplatila nějaký poukaz a on teď neví, co čekat.


Já jsem na kosmetice byla asi třikrát nebo čtyřikrát a pokaždé pouze na vyčištění pleti a na léčení ekzému.

V blízkém městě v kulturním domě mě babička jednou ( bylo mi asi 13) dotáhla za nějakou paní, která tam měla salón či ordinaci.

Já takové mladé děvče jsem nevěděla, co čekat a už v té době jsem měla problémy s akné. Lehla jsem si na takové lehátko v malé místnustce a čekala, co se bude dít.

Taková nejspíš 40ti letá blondýna si na mě posvítila lampičkou a začala mi napařovat obličej a poté vymačkávat beďary. Podotýkám, že ručně, jen s kapesníkem. Nebolelo to zas tak moc. Byla opravdu jemná. To trvalo tak max. 10 minut a pak mi dala nějakou černou masku, která hrozně štípala a šla dělat něco jiného.

Když jsem tam pak přišla s ekzémem, dostala jsem (téměř násilně jsem si musela koupit 8 ml za 200kč) nějaký gel, kterým jsem si namazala postižené místa na obličeji a poté nějakou trubičkou s laserem mířila na dané místo. Nevzpomínám si, jestli mi to nějak výrazně pomohlo, ale budiž.

Po tomto mi ta pleť vydržela třeba týden nebo dva bez nějakých výrazných boláčků.

Až po dvou letech jsem včera šla znovu ke kosmetičce v naší vesnici. Mamka dostala nějakou pernamentku a chodila k ní na barvení obočí, masáž obličeje a čištění pleti, což stálo většinou nějak 460,- (odečítalo se to na pernamentce, která je na 2000,-)

Přemluvila jsem mamku, aby mě tam zavezla a když jsme přijížděli viděla jsem takový velký a asi tří patrový dům. Otevřela nám nějaká malá holčička, předpokládám, že dcera té kosmetičky (je to rodinná firma a mamka té, co jsem k ní šla, to celé vlastnila).

Vyšly jsme schody a paní asi (tak 38 let) nás uvedla do části domu, kde byly křesílka, hrála tam uklidňující hudba a bylo to spojené s místností, kde byly různá drahá líčidla a krémy s různými gely a pleťové masky.

Lehla jsem si na lehátko, kde už byl připravený ručník na obvázání hlavy (myslím tím, aby se rozdělili vlasy a obličej) a paní si sedla hned za moji hlavu na otočnou židli a namazala mi obličej změkčovadlem a dala na to potravinářskou fólii a odešla, protože přišla další zákaznice, které barvila obočí a probírala s ní nejnovější události v jejím životě.

Pak přišla zase ke mně a sundala mi to, zapla nějakou lampu, která hodně moc hřála a vzala si jehlu. A tím začalo hrozné mučení. Mezitím mě přikryla nějakou dekou, protože začalo hodně pršet a byla zima, takže jsem se mohla štípat do břicha, abych přetlumila tu bolest.

Tou jehlou vždycky silně zatlačila a hned se přesunula o milimetr vedle, nejhorší to bylo v oblasti na konci obočí a u spánků či nad rty a na špičce nosu. Tohle trvalo tak 20 minut. Pak mě natřela desinfekcí a to štípalo, jak sviňka a nějakou maskou s magnéziem, která to měla zklidnit a kterou mám doteď ve vlasech.

Pak mě upozornila na to, že tak dva dny bude ten obličej rozbombardovaný a že dneska už s tím nemám nic dělat. Ještě mi obličej natřela ,,ampulkou", která udělala ten obličej jemným. Stálo to asi 260 korun.

Když jsem přišla domů a podívala se do zrcadla, vypadala jsem jak po náletu včel, ale s tím se musí trochu počítat. Dneska to je už lepší a doufám, že uvidím nějaké dlouhodobější výsledky.

Takže určitě pokud plánujete jít k nějaké kosmetičce, tak si vyberte datum, kdy v ten den a následující dva dny nemáte nic, kde by vám vadilo, že vypadáte, jak po náletu včel (pokud tam jdete na vyčištění pleti a máte akné). A možná si i připravte něco, o čem budete s tou paní mluvit.

Přeji hodně štěstí :)
myanne.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama