Takové ty ,,akce"

28. srpna 2016 v 10:08 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM
A bylo to tady. Každoroční největší bod celého našeho vesnického a sousedského života. Ta akce, na kterou se děti těší a dospělí už spíše z nostalgie poslední sobotu v červenci, dojdou na to místo, které mi je velmi blízké, jelikož se nachází asi 50 metrů přímou čarou od našeho domu.

Jednou (pokud nepočítám motokrosové závody) za rok tady na dvou loukách vyroste řetízkový kolotoč, který tady jezdí každým rokem (letos byl 22. ročník a myslím, že i předtím si toho dost zažil), na který si taky ze své vlastní nostalgie musím zajít, ačkoli v minulých ročnících to bylo to hlavní, na co jsem se těšila. Letos jsem na něm byla dvakrát. Jenom :D Jednou s kámoškou ze základky, kterou jsem tam donutila a podruhé nějak kolem jedenácté hodiny veřer s dalšíma třema lidma ze základky, s kterýma jsem se zatočila a pak jsme do sebe naráželi a bylo to fakt skvělé a zrovna byl ohňostroj a byl nádherný.

Dále se tu objeví autodrom, na kterém jsem kupodivu letos nebyla ani jednou. Z důvodu, že tam nikdo nechtěl se mnou jít :( a protože se to každý rok zdražuje (minule stálo jedno autko 50 a letos 60 :( ).

Taky nesmí chybět housenková dráha, která je podle mě stejně stará, jako ten řetízkáč a na které (když si to teď tak uvědomuji) jsem letos taky vlastně nebyla. Myslím, že menší jsem nikdy neviděla, ale zase jezdí rychle, což se cení.

Jednou za dva roky tady je taky nějaká ,,týjo" atrakce, kde si už starousedlící říkají, že se ten starosta zase plácl přes kapsu. Letos to bylo mabo (crazy dance), prostě taková ta věco, co sedi asi 20 lidí na takové lavici, která se otáči jakoby dokola a je to hrozná sranda. No a to jsem musela samozřejmě využít abyla jsem tam 5x a čehož vůbec nelituji \) i když to stálo 50kč. Protože si myslím, že věk má podobný jako housenková dráha a kolotoč, takže samozřejmě to bylo jištěno pouze kovovými tyčemi, které byly na několika místech připoutány pásy, které jsou v autech, takže kdyby se přetrhly, tak se nejspíš všichni zabijeme. Ale i tak to bylo skvělé :D Řvali jsme po sobě, navzájem nám padaly vlasy do obličejů a skřípali jsme si ruce. Prostě super záležitost.

Samozřejmě tam jsou i takové ty různé skákací hrady, aquazorbing, a letos chyběl malý řetízkáč a takový pomalý vláček, který jsem v mých mladších letech (tak 6-7) milovala. Asi vedlejší účinek toho mamba :D

Moji rodiče s bratry a sestrou tam vyrazili již krátko po oficiálním začátku, tedy 15. hodině a já jsem tam šla kolem čtvrt na 5 a hned jsem přišla, protože tam nebyl nikdo, koho bych znala. Měla jsem hrozný strach, protože na 100% jsem tam musela potkat někoho ze základky a bála jsem se,že mě budou ignorovat a tak. Naštěstí to byly plané strachy, protože když jsem tam tedy šla na druhý pokus kolem sedmé veče, hned u vstupu jsem potkala jednu holčinu, která mi nabídla, že můžu chodit ,,s nima", takže jsem celou dobu chodila s holkama, s kterýma jsem si myslela, že se už nikdy nebudu bavit. A bylo to fajn, vědět, že mě nikam neodsunuli.

Potkávali jsme se s ostatníma a probírali, kdo s kým zase co udělal, kdo se jak změnil, prostě závist v každém slově a kupovali občerstvení v podobě ražničí za 65 kč, ve kterém byly 3 kousky masa, kolečko nějakého párku a tak kilo cibule, což neby zrovna můj vkus, ale snědla jsem to. Naštěstí a taky kupodivu tam byla maličký vozík se 100% ovoxnými šťávami jehož jsem hned využila a obdarovala své chuťové pohárky něčím zdravím a chutným. (tyjo to je skladba věty :D)

samozřejmě tam nebyli jen lidé z naší vesnice, ale i přilehlého města, takže okolo deváté se začali scházet různé skupinové individua, které tam šly pouze za vidinou alkoholu a hezkých holek.

Dokonce jsem asistovala při nelegálním nákupu vodky pro mé nezletilé spolužáky a prošla jsem kolem těch daných individuí, kteří tam měli nějakou marjánku či co a opět se tvářili tak, že by mi ji nejradši vecpali násilím. Samozřejmě jsem nebrala ani alko a ani travku, takže jsem byla absolutně při smyslech, což se o ostatních říci moc nedá.

Jako program na pódiu byly různé vystoupení skupin, o kterých jsem slyšela poprvé, jako třeba Buty a Traktor a večer Nebe (což bych asi měla znát, ale to se snad omluví), kteří se samozřejmě tvářili, že jsou něco, jak one direction v čr, ale musím uznat, že texty písní byly dobré. Pak taky nějaký dinosaurus pro děti, tradiční losování cen (zas nic) a vystoupení houslového dua, které prý bylo v českoslovnesko má talent. No prostě zábava.

Asi o půl noci začala diskotéka, o které jsem si slíbila, že aspoň tu hoďku zůstanu, ale při prvních tónech jsem odcházela domů, protože se mi zase potvrdilo, že kdybych zůstala, staly by se zase vztahové věci, které nepotřebuji, takže jsem se slušně rozloučila a jako slušná holčička byla za tři minuty doma a asi o půl jedné jsem při zvuku electro music usínala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama