30 otázek za 30 dní-22

1. září 2016 v 12:37 | Lili |  CO POD RUKU PŘIŠLO
22. den - jak ses změnil/a za poslední 2 roky

Jejda

Upřímně. Mám pocit, že jsem s každým dalším dnem jiná. O den starší, s novýma vzpomínkama a myšlenkama.
A když se podívám na sebe jako třináctiletou, mám nejdřív takové okno, protože období od mých narozek, které jsou v dubnu až do začátku prázdnin, bylo pro mě dosti náročné a těžké. Měla jsem šílený ekzém po skoro celém těle a hlavně na obličeji.

Škrábala jsem se v noci a každé ráno jsem se probudila se strachem, jít se podívat do zrcadla, abych zjistila, co mi zase nového, hnusného na obličeji přibylo.

Tam jsem se výrazně změnila. přestala jsem být ten sociálně aktivní člověk a uzavírala jsem se do sebe. A s tím i po dvou letech bojuji, ale myslím, že se mi ta pomyslná bariéra o strachu ze seznamování (protože jsem měla strach, co si o mně lidé s ekzémem pomyslí, protože nemoc přirozeně odpuzuje) daří odstranit.

Takže poté (po pobytu v nemocnici) se o prázdninách staly taky události, které změnily mé myšlenky a pohled na sebe a na ostatní lidi.

Ve škole se mi dařilo zase začlenit do kolektivu a byla jsem na dobrých akcích (konkrétně na jedné, která byla významným bodem změny mé osoby).

Celý ten rok v osmé třídě utekl nějak podivně, určitě mě zasáhly první dvě smrti v blízké rodině a dvě svatby tak v blízké rodině a určitě příchod nového člena rodiny.

A minulý půlrok byl taky o výrazných změnách a minulé prázdniny (čili minulé dva měsíce) se mi určitě nesmazatelně vryjí do paměti, protože tady se staly opravdu významné změny názorů a myšlení snad každý den a jsem za to hrozně vděčná. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama