Cesta na intr/19.9.2016

22. září 2016 v 13:51 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM

19.9.2016Znovu sedím ve vlaku, je pondělí 19. září a venku prší. Jde poznat, že podzim už je opravdu tady. Zatímco před týdnem jsem se ráno rozhodovala, jestli si vzít kraťasy a odpoledne jsem bez kraťas ani nevyšla, teď bych si nejradši zalezla do měkoučké postele a nebo si vzala teplý kabát a huňatou mikinu.


Tato cesta je zatím lepší než ta minulá. Sice první vlak měl zpoždění deset minut, ale i tak přijel s mírným náskokem do Bohumína, kde jsem málem dostala srdeční infarkt při pohledu na příjezdovou a odjezdovou tabuli. Při mém vlaku s cílovou stanicí Brno bylo napsané zpoždění osmdesát minut. Už jsem začínala tvořit nějaké zajímavé teorie o tom, čím pojedu, co budu dělat v době čekání a jak to oznámím na domově mládeže, že jsem nepřijela do 18:00 a jak se dostanu z Kojetína do Kroměříže. Nicméně nějakým zázrakem (netuším, jak to) hned hlásili, že vlak do Brna za deset minut odjede z nástupiště čtyři, takže jsem s nadšením vlezla do vlaku, který je nějaký o mnoho lepší než ten, co jezdí v neděli.

Našla jsem dokonce dámský oddíl, kde jsou velmi solidní sedačky a i zásuvky na nabíječku, zrcadly a hlášením, do jaké stanice momentálně vlak přijede (teď to je Suchdol nad Odrou). Chvilku jsem váhala, jestli nejsem třeba v první třídě, ale s docela odvahou jsem si sedla do jednoho volného kupéčka, zapnula laptop (kdo toto slovo používá ? ) a užívala si nedlouhotrvající samotu.

Hned při další zastávce však nastoupily další tři paní/slečny a tudíž moje skoro samota skončila. Je to však o mnoho lepší než minulý týden, kdy jsem seděla ve starém kupéčku, kde se nehlásí zastávky ( a ještě potmě) . Ještě ke všemu jsem tu cestu jela poprvé, takže jsem vůbec netušila, kde je Kojetín a jak to tam vypadá, takže jsem polovinu cesty stála u dveří, abych náhodou nezmeškala zastávku.


Kdo však ví, jak to ještě bude. Na internetu totiž psali, že je nějaká výluka a je náhradní autobusová doprava. Zatím však nic nehlásili, takže pevně doufám, že ve stanovený čas dojedu do Kojetína a z něj zase do Kroměříže a na intru budu před osmnáctou hodinou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Intr či dojíždění?

Intr
dojíždění

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama