Tipy na filmy aneb filmy, které mě zaujaly v srpnu.

2. září 2016 v 13:53 | Lili |  JUKNOUT SNAD?
Chci tady sepsat pár nejlepších filmů, co jsem viděla v srpnu. Možná se vám líbí a možná ne. Mě ale něčím oslovily :)


1. Než jsem tě poznala

Film podle knihy stejného názvu, kterou jsem nečetla (ale chystám se na to). Spojuje prostředí dívky, která mě okouzlila svým stylem oblékání, který je úžasný a spojuje ženskost s vintage stylem a moderními prvky. Celý život se jí změní, když změní práci. Můžeme vidět výrazný kontrast jejího přeplácaného prostředí, kde (nejspíš) každá koruna obrací v rukou a extra ultra moderního (skoro minimalistického) prostředí kluka, který je docela ovlivněn svou nešťastnou událostí v minulosti a který zahořkl událostmi, které se staly. Dívka vpadne do jeho života jako hurikán a jde vidět, že tam nepatří. Vše se ale změní a konečně můžeme vidět film, který není s dokonalým koncem a kde jsou i špatná rozhodnutí a jejich následky.
2. Co s láskou

Film, kde se vracíme do minulosti nešťastné lásky, která se stane ještě nešťastější. Ženy se vcítí do hlavní hrdinky, která musela projít psychickými muky a muži do (podle chlapů) nejlepšího možného řešení situace, která je ale ta nejhorší, co mohl udělat. Je to hodně o pocitech a ranách z minulosti a lásce. Super na dlouhé večery nebo na přespávací párty s nejbližšíma kamarádkama či tip na film s přitelem.

3. Má mě rád, nemá mě rád

Viděla jsem ho od června třikrát a pokaždé mě dostane svou originalitou. Skvěle natočený, děj se odehrává v 70.-80. letech minulého století. Je to natočené právě tak, jakoby v 70.-80. letech byly stejné technické vymoženosti (myslím v oblasti natáčení) jako dnes. Nevím, zda je to film, kde konec uhádnete hned na začátku, ale nějak mi to je jedno. Vnímala jsem ten j a hrozně mě bavilo, jak se tam prolínají pohledy kluka a holky. Rozhodně doporučuji.
4. God's not dead

Dojemný film o rozdílech myšlení. O působení minulosti na přitomnost. O lidech, kteří na začátku nemají spolu nic společného a o snaživém žákovi a přesvědčeném profesorovi.
5. Hunger gamesMnoho lidí a zvláště teenagerů tuto sérii zná. Napětí a složité vztahy, změna života díky ,,nějakým" hrám a absolutní změna hodnot během chvilky a smysl pro ,,spravedlnost". Musím říct, že ccelý ten koncept filmu se mi líbíl, i když jsem se dlouhou chvíli tomuto ,,fenoménu" vzpouzela, ale přesto se mi některé prvky a myšlenky nelíbily. Neodsuzuji to, kdepak a určitě se na to podívám někdy znova.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 © Trisha / The-Trisha.blog.cz / © Trisha / The-Trisha.blog.cz / | Web | 2. září 2016 v 14:20 | Reagovat

Hunger Games je super film, celá trilógia teda :3 A Predtým ako som ťa poznala by som tiež chcela vidieť, už dlhšie nad tým filmom poškuľujem :)

2 Ash23655 Ash23655 | Web | 3. září 2016 v 9:27 | Reagovat

[1]: tak to ti velmi doporučuji :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama