Říjen 2016

Měla bych něco napsat/25.10.2016

25. října 2016 v 18:09 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM

25.10.2016

Jak už každý z vás zřejmě zaregistroval je podzim.

A pokud někdo ještě ne, tak si stačí rozkliknout sociální síť s názvem instagram a projet lidi, které odebíráte a uvidíte tři bilióny fotek s nohama v listí, listem v ruce, vlasama v listí a dýněmi.

Neříkám, že to je špatně, protože na svém instagramu mám taky fotky s tématikou podzim, jen jsem chtěla s nadsázkou poukázat na skutečnost.

Zítra začínají podzimní prázdniny, které s nadšením vítám, protože už dneska jsme končili po třetí hodině a už jsem doma z intru doma a užívám si to, že nemusím hledět na studijní dobu, čas na večeři a můžu jen sedět a být na počítači nebo nedělat nic, jak dlouho chci.

Jenom taková vsuvka o tom, že jako pozadí mám puštěné toto video.


A hned mezi prvními ukázkami je ukázána přeměna z kluka s opačně oblečeným trikem na kluka v triku, které je teď velmi oblíbené mezi dívčinami s rozparky skoro až do podpaží (neodsuzuji to), ale na hošácích to opravdu nevypadá dle mého názoru moc sophisticated.

To byla jen taková vsuvka :D

Tyhle články mají svůj úče až v budoucnosti, kdy náhodou narazím na svůj starý blog a budu si připomínat, jaká jsem byla a jaké problémky jsem řešila.

Moje momentální radost je jednička z matematiky, která je historicky první jednička v matematice za celý školní rok 2016/2017. Takže úspěch.

Mezi můj neúspěch řadím své stravování, které se od prázdnin velmi změnilo. Například denska jsem měla na snídani 3 housky s klasickým máslem a vejcem (jídlo z kantýny), na oběd takové ty sladké věci z fornetti (na nádraží moc jiného jídla není) a teď tři přesládlé trubičky, které mi z lásky darovala maminka, jako oslavu mého příjezdu :D. NO zkrátka hrůza. Ale nejsem schopna to nějak změnit, protože zdravé jídlo je na mě, chudého studentíka poměrně drahé a jídlo ze školní kantýny pro změnu zdravé není vůbec.

Takže jsem do světa internetu opět přispěla svým povídáním, které jen málokdo rozluští a pochopía nyní jdu zpět do toho reálného světa s kyslíkem, užívat si přítomnost své rodiny (asi poprvé nemyšleno ironicky, opravdu si to jdu užívat)

Stěžování aneb momentální situace.

9. října 2016 v 15:14 | Lili |  Studijní život PRVAČKY
9.10.2016

Mně se tak hrozně moc nechce.

Kde jsou ty časy, kdy jsem šla do školy deset minut? A celou neděli jsem měla volno?
Ano správně. Jsou už pryč,
ACH jo.

Venku je tak krásně podzimno a já zase strávím polovinu odpoledne stresovou jízdou společně s českými dráhami, jejich třemi vlaky a hromadou dalších studentů, kteří se rozhodli, že pojedou ve stejný čas.


#stěžovánísinavlakyanadopravunaškolukteroujstesidobrovolněvybrali


A celou tu cestu TAM mi připadá, že se přepínám do jiného modulu a cestou ZPÁTKY se zase stávám starou Lili.

Skoro jako nějaký schizofrenik.

A když jsem v tom jednom modulu, neumím si samu sebe představit, jako se chovám a jak se cítím v druhém modulu.

A nějak tam nemám čas. Špatně se to vysvětluje.

Program je takový, že mám a zároveň nemám čas.

Mám tolik volného času, že se nemůžu nudit.

Je ho dostatek na to, abych stihla všechno nejdůležitější, co se týče školy, ale zase nedostatek, kdybych chtěla dělat něco, co chci a co se nevztahuje na tu školu.

Nechápu, jak to tak na tom intru přesně vypočítali, že to takhle přesně sedí.

Je to takové ,,volno", kdy nejste přímo ve třídě, neuklízíte pokoj, nejste na jídle, nejste na povinném kroužku, a to je přesně ten čas, kdy plánujete další dny a organizujete a zařizujete důležité věci.

Ale není to volno v tom smyslu, že bych se sama sebe zeptala: ,,Tak Lili, chceš si spíše číst nepovinnou četbu nebo se dívat na film, či jít na procházku do parku?"


#hahah


Co řící konkrétně ke škole?

Hledání tříd je pořád ještě docela těžké, když nejdu v nějakém houfu lidí, kteří ví, kam jít. Učivo je těžší a těžší a požadavky přímo úměrně taky.

V matematice se na učitele při prvním vysvětlování učiva dívám, jakoby mluvil cizím jazykem a chytám se až v druhé, třetí hodině.

Ve fyzice přemýšlím, proč jsem šla na gympl a v informatice, proč jsem šla vůbec na maturitní obor.

Angličtina už opravdu není můj nejoblíbenější předmět a s biologií se děsím vysoké.


Lidé?

Jménem znám své spolužáky a na chdobě poznám, kdo chodí do prváku a pár lidí, které vídám nějak podivně často si taky pamatuji. (Ale netuším, kdo jsou a kam chodí).

Můžu říct, že mám svoji partu a té se držím, ovšem stále jsme v poznávacím procesu a uvidím, jak se věco budou vyvíjet.

Spolubydlící neznám. Jakože znám, ale je mezi námi takový vypjatý a nucený vztah.

Nejsme ani kamarádky (zatím snad) ale rozhodně né nepřítelkyně. prostě se to všechno tak pomalu posunuje. navzájem nám nejspíš vdí věci, které ty další dělají, ale neříkáme to.

Nevím, jak tu bránu prolomit.O bacilu, zázvorovém čaji a škole

8. října 2016 v 10:22 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM
8.10

Napadl mě bacil.Ano. S úderem prvního podzimního dne se viry, bakterie a všechn možné už plánovaně slétli a opět vnikly do mého nebohého těla. Psala jsem již tu frašku o tom, jak jsem uvěřila v rezistenci bakterií vůči antibiotikům a nakonec z toho nebylo nic, jen pár zakuckání.

Ovšem minulý víkend jsem byla s kamarádkou, sourozenci a taťkou na pobytu v jedné chatě, kam jezdíme dvakrát ročně už pěknou řádku let a ano, bacil se rozhodl zaútočit v největší síle.

Takže ty tři dny jsem ležela v posteli a pila 7 bylinkových čajů se střídáním v kloktání slané vody. Cítila jsem se mizerně a vysmrkala tuny drahých papírových kapesníků, stihla svými bacily zbořit kamarádčin antivirový obranný systém a ,,skvěle" si víkend užít.

V neděli jsem už však úspěšně v malém blouznění opět jela na intřík s krabičkou bylinkových čajů s mikinami a šálami a teplými ponožkami.

Týden jsem se snažila spíše přežít než prožít a dneska úspěšně sedím konečně doma se zázvorovým čajem, při jehož pití doslova vidím miliardy nějakých zdravých látek proudících do mého těla.

Zázvorový čaj je opravdu dobrý a zdravý, to nejspíš vím z těch různých chytrých webovek, které jsem před jeho přípravou zdárně přečetla.

Je taktéž velmi jednoduchý. Stačí dva až čtyři centimetry zázvoru nastrouhaného do litru horké vody s půlkou vymačkaného citrónu, vrchovatou lžící medu a špetkou skořice.

Zázvor taktéž kromě obrany proti virům, bakteriím a další havěti (černé magii :D) zvyšuje chuť k jídlu, což nevím, jestli je pozitivní nebo spíše negativní. Každopádně se při jeho pití cítím, jako ultramega zdravý člověk.

Co se školy týče

v půběhu tohoto týdne jsem často přemýšlela, co vlastně na té škole dělám, když nic neumím. Chápu rozdíl mezi gymplem a základkou a nechápu lidi, co to zvládli.

Moje znalosti matematiky a fyziky jsou těžce podprůměrné a jazyku mladého učitele IVT skoro nerozumím. Nicméně snažím se bojovat. A tím, že to tu píšu to prostě musím dobojovat ještě tři roky a devět měsíců. Prostě musím.


http://elationnationblog.com/

Proto píjte zázvorový čaj, buďte s kamarády, hrejte deskové hry a na školu nemyslete, protože za chvilku jsou Vánoce a Ježíšek už shání dárky. :D