O bacilu, zázvorovém čaji a škole

8. října 2016 v 10:22 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM
8.10

Napadl mě bacil.Ano. S úderem prvního podzimního dne se viry, bakterie a všechn možné už plánovaně slétli a opět vnikly do mého nebohého těla. Psala jsem již tu frašku o tom, jak jsem uvěřila v rezistenci bakterií vůči antibiotikům a nakonec z toho nebylo nic, jen pár zakuckání.

Ovšem minulý víkend jsem byla s kamarádkou, sourozenci a taťkou na pobytu v jedné chatě, kam jezdíme dvakrát ročně už pěknou řádku let a ano, bacil se rozhodl zaútočit v největší síle.

Takže ty tři dny jsem ležela v posteli a pila 7 bylinkových čajů se střídáním v kloktání slané vody. Cítila jsem se mizerně a vysmrkala tuny drahých papírových kapesníků, stihla svými bacily zbořit kamarádčin antivirový obranný systém a ,,skvěle" si víkend užít.

V neděli jsem už však úspěšně v malém blouznění opět jela na intřík s krabičkou bylinkových čajů s mikinami a šálami a teplými ponožkami.

Týden jsem se snažila spíše přežít než prožít a dneska úspěšně sedím konečně doma se zázvorovým čajem, při jehož pití doslova vidím miliardy nějakých zdravých látek proudících do mého těla.

Zázvorový čaj je opravdu dobrý a zdravý, to nejspíš vím z těch různých chytrých webovek, které jsem před jeho přípravou zdárně přečetla.

Je taktéž velmi jednoduchý. Stačí dva až čtyři centimetry zázvoru nastrouhaného do litru horké vody s půlkou vymačkaného citrónu, vrchovatou lžící medu a špetkou skořice.

Zázvor taktéž kromě obrany proti virům, bakteriím a další havěti (černé magii :D) zvyšuje chuť k jídlu, což nevím, jestli je pozitivní nebo spíše negativní. Každopádně se při jeho pití cítím, jako ultramega zdravý člověk.

Co se školy týče

v půběhu tohoto týdne jsem často přemýšlela, co vlastně na té škole dělám, když nic neumím. Chápu rozdíl mezi gymplem a základkou a nechápu lidi, co to zvládli.

Moje znalosti matematiky a fyziky jsou těžce podprůměrné a jazyku mladého učitele IVT skoro nerozumím. Nicméně snažím se bojovat. A tím, že to tu píšu to prostě musím dobojovat ještě tři roky a devět měsíců. Prostě musím.


http://elationnationblog.com/

Proto píjte zázvorový čaj, buďte s kamarády, hrejte deskové hry a na školu nemyslete, protože za chvilku jsou Vánoce a Ježíšek už shání dárky. :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 8. října 2016 v 21:17 | Reagovat

~Čaué~
No jo, bacily umí své, zvlášť v takovýchto obdobích.
Já jsem pouze lehce nachlazená... teda tak nějak chvilkově se mi spustí rýma :D
Gympl se dá zvládnout. Chodím do školy, kde je gympl jedním z oborů, ačkoli nechodím přímo na gympl, ale znám tam dost lidí :)

2 Lilda Lilda | 8. října 2016 v 22:26 | Reagovat

[1]:  takové to ,,nachlazení" je hrozné :( přeji ti brzké uzdravení a doufám v to, že se gympl dá zvládnout :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama