Zase na základce.

18. listopadu 2016 v 13:08 | Lili |  Studijní život PRVAČKY
Dnes jsme se zhruba po pěti měsících s dalšími několika bývalými spolužáky odhodlali navštívit naši milovanou a občas proklínanou základní školu.

Zážitek to byl vskutku zajímavý.

když jsem uviděla ty malé děti, které se vesele proháněly chodbou, cítila jsem se jako v jiném světě. Nebylo to gymnázium, kde nejmladší ročník jsme my a nikdo po chodbách neběhá, všichni mají inteligentní výraz a přestávky netráví na chodbách, nýbrž rychlým přechodem z jedné učebny do druhé a učením.

Naše vesnická základní škola.

Připadala jsem si cizí a přišlo mi divné, že ještě před pár měsíci to bylo moje místo, kam jsme já patřila a kde jsem všechno a všechny důvěrně znala.

Začinala zrovna velká přestávka a my jsme mluvili s naší třídní, která nám pokládala takové ty obvyklé otázky, jako všichni ostatní. Jak se nám líbí na střední, co matematika, co učitelé, co kolektiv.

Vlastně všechny učitelky se ptaly na to stejné a já se jenom nepřirozeně usmívala a říkala, že to je opravdu skvělá škola (což je pravda), že se mi moc nestýská (poloviční pravda), a že učivo je poměrně lehké (HA, to určitě).

Děti, které tam byly se na nás dívaly jako na zvířátka v zoo. Vykukovaly ze dveří nebo nenápadně procházely kolem nás a tvářily se neurčitě. Deváťáci se na nás dívali poměrně nenávistně, a když jsme byli u nich v hodině, dělali, že tam nejsme. V osmé třídě měli zrovna hudební výchovu, tak jsme pozorovali, jako zpívají, ale s nikým jsme třeba konkrétně o našich nemluvili.

Navštívili jsme i bufeťářku, kterou jsme nejspíš nejvíce zajímali a probírali jsme s ní novou vyhlášku a školních bufetech.

Minulý rok, když já jsem byla v devítce a přišli k nám minulí deváťáci, říkala jsem si, že oni už to mají za sebou a že se na nás musí dívat jako na malé kidy.

A dnes jsem byla v té pozici já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Intr či dojíždění?

Intr
dojíždění

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama