Březen 2017

Zamyšlení nad IVT

20. března 2017 v 17:14 | Lili |  Studijní život PRVAČKY
Piji teplý zelený čaj s citrónem a medem.

K tomu slyším různé podivné zvuky z chodby, které nejspíše vydávají nadšené dívky vracející se na internát. I když spíše to zní tak, jako by tam probíhala masová vražda.


Řekla jsem si, že se dneska nebudu stresovat kvůli škole. Že je ještě pořád neděle-den odpočinku. Nicméně teď jsem poprvé otevřela zadání na zítřejší písemku do informačních technologií (IVT prostě) a mé očko hořce zaplakalo.


Excel.


Věc, která je buď nenáviděna anebo milována.

Milována především lidmi, kteří mají logické myšlení a mají rádi vzorečky a podobné věcičky.


Nenáviděna lidmi jako já.
Lidmi, kteří s příchodem na tzv. gymnázium zjistili, že mají nadání nejspíše pouze na jazyky a ty zbytky logického myšlení zůstaly někde v dávné minulosti, kdy na matematickém klokanovi, či na podobných věcech končili mezi posledními.


Opravdu necítím jakýsi povznášející pocit, když vidím, jak ty vzorečky do sebe krásně zapadají a ani když si vypočítám, jaká je nejvyšší procentuální možnost kterého čísla při hodu dvou kostek.


Sorry jako

To jsou ty praktické věci.
Jediné, co shledávám praktické, jsou grafy, které se mi líbí a při jejichž tvorbě jsem možná kapičku povznášejícího pocitu zažila.


A tak než abych se snažila rozluštit to, jak vznikla čísla v kolonkách v zadání, tady píšu článek, ve kterém si stěžuji.

Stěžování si, je život.


Měla bych to omezit.

5.3.2017

5. března 2017 v 14:32 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM
5.3.2017


Hlavou mi víří mnoho myšlenek. Myslím na to, kolik mám ještě neodškrknutých věcí, co musím uděla v diáři, myslím na to, že bych neměla být závislá na odškrtávání věcí v diáři, myslím na to, že nestígám do školy, ale vzápětí si říkám, že přece nemusím dělat pořád do školu, hned navazuji s myšlenkama, kolik věcí si musím ještě do diáře napsat, kolik věcí musím sbalit před odjezdem na intr a co potřebuji přečíst za knížky, či co musím koupit. A k tomu ještě přemýšlím nad smyslem toho všeho, co se děje.

Je to nepořádek v hlavě. Plno prachu a smetí a odpadků v mé hlavě. Potřeebuji se uklidnit a pomyslně utřít a vysát v hlávě, protřídit staré věci, na které myslet už nechci a vyčlenit si priority.

To se mi částečně daří psaním.

Špatně se mi píšou články na jedno téma. Vždycky mě pak napadne spoutu myšlenek, o kterých cchci napsat, a proto většina mých článků je bez nějakého konkrétního tématu.




Co se školy týče.

Z fyziky, na kterou jsem se učila poměrně poctivě, jsem dostala za tři. To je demotivace. Ale velká demotivace. Ale nechci se teď litovat. Zvládnu to sama. Chemii, kterou mám úspěšně položenou vedle notebooku, nechápu. Protože asi v posledních třech hodinách jsem se místo dávání pozor, učila na písemku z nějakého dalšího předmětu. Matematika mi nedává smysl. A bude hůř. Jo, já vím. Povinná četba. Nestíhám. Nesnáším nestíhání.
Nejspíš to vypadá, že řeším jenom školu a to jsem teprve v prváku. Uznávám. Je to pravda a nevím, jestli to je dobře, protože znám lidi, kteří řeší školu mnohem více než já a znám lidi, kteří ji řeší o mnoho méně než já. A já neumím objektivně posoudit, kde jsem já.
Nevím, čím chci být, netuším, na jakou chci jít a netuším, jestli vůbec chci maturovat.
Vím ale, že nechci přestoupit na jinou školu. Protože gympl je právě pro ty, co neví, kam. Ne?
Proto je i docela nevýhodné být na gymplu a hned v prváku vědět, čím chci být, protože pak vám asi připadne ještě mnohem více zbytečnější se učit věci, které víte, že nebudete dělat.

Co se mně týče.

Za měsíc a jeden den mám narozeniny. Sladkých šestnáct let. Kdo by to řekl. Jsem tak mladá, ale připadám si staře. Duchem i tělem. Nechci, aby mi bylo šestnáct. Patnáct se mi docela líbí. I když se cítím starší, jelikož se bavím se staršími lidmi a vypadám starší než oni. Zevnějšek však klame. Někdy se cítím, jako malá holčička a někdy jako třicetiletá žena. Puberta.

Je 14:30

( O tři minuty později upravuji tento článek, jelikož jsem do názvu napsala rok 2016)

(stárnu)

(o čtyři minuty znovu opravuji článek, protože jsem přímo i do článku napsala 2016)

(pomoc)