Pět týdnů

16. května 2017 v 14:49 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM
Kdyby ti řekli, že ti zbývá posledních pět týdnů života. Co bys udělala?


Mně nikdo noc takového neřekl.


Ale tato otázka mě napadla, když jsem se dívala na malý papírový kalendářík a počítala, kolik zbývá týdnů, než pojedu do Anglie.

Pět týdnů. Pět týdnů školy. Pět týdnů, kdy budu plnoprávný prvák.

A proč je v otázce sloveso zbývá?

Když jsem jela v létě 2016 na světové setkání mládeže v Krakově, všichni mě děsili teroristickými útoky. Dokonce v neděli před odjezdem jsem byla s rodinou na obědě a sepsala rozlučkový dopis, který stále mám v krabičce.

Byla velká možnost, ž by nějaký útok byl.

A strach je přece největší nepřítel.

Proto zacházím tak daleko s tím, že i když jedu jenom do Anglie, nemusím se vrátit. Odstatně pokaždé, když vyjdu z domu, nemusím se vrátit. Všude může být terostický útok nebo jednoduše nějaká nehoda.
Ale alespoň mě to inspirovalo k napsání článku na tuto otázku.

Co bych teda s pěti týdny dělala?

Upřímně nevím.


Jsem v jakémsi stavu, kdy nevím, co bych dělala, protože nevím, co jaká budu zítra a co budu chtít, natož za 5 týdnů, kdy se může leccos změnit.

Nejspíš bych chtěla a chci strávit ty dny s rodinou, s kamarády. To jsou nejdůležitější lidé a na těch mi záleží. Chci se účastnit všech akcí, na které můžu, chci jezdit za známými, jak jen můžu.

Rozhodla jsem se, že nechci, aby většina mých vzpomínek na má mladá léta byly to, že jsem se učila. Teď je ten čas, kdy můžu dělat vše. Můžu jet kamkoli. Můžu objevovat svoje talenty, nadání, co mě baví. Můžu se sbalit a odjet jen tak na rok pryč.

Můžu se bavit, s kým chci.

Je hezké vědět, že můžu. Ale důležité je něco konat.

A proto v posledních pěti týdnech života bych chtěla dělat všechno. Všechno, co můžu. A když bych chtěla dělat v posledních pěti týdnech života všechno.Proč nemůžu dělat všechno celý život?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Intr či dojíždění?

Intr
dojíždění

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama