Srpen 2017

Fotící výzva #10

31. srpna 2017 v 12:07 | Lili |  CO POD RUKU PŘIŠLO


den desátý: VZPOMÍNKA Z DĚTSTVÍ


Tato fotka je někdy z července, kdy jsem byla u babičky. A i když babičku jsem vám ukazovala už v minulém článku, tak dnes se k ní vrátíme.

Babička je skvělá kuchařka a moje vzpomínka z dětství je to, že vždy, když jsme k ní přišli nebo když jsem u ní spala, tak jsme něco pekly, vařily a smažily.

A ona vždy vymyslela nějakou skvělou věc na vaření, která by mě nikdy nenapadla a často jsem se/stále se inspiruji.

Takže nejlepší babiččiny saláty a omáčky a polívky jsou prostě mňam.


BULLET JOURNAL: ZÁŘÍ 2017

31. srpna 2017 v 11:49 | Lili |  BUJOierenAhoj :)

Je poslední den srpna 2017. A to neznamená jenom, že je poslední den prázdnin, ale že začíná nový měsíc září a s ním i nové stránky v mém bullet journalu. Tento článek je pro všechny, kdo hledají inspiraci zvláště v české republice, protože myslím, že u nás se bullet journal ještě nestal tak slavným jako v zahraničí.

Jestli vůbec nevíte, o co jde, podívejte se TADY.


Pro měsíc září jsem dlouho přemýšlela, jaké téma mám zvolit. Hledala jsem inspiraci a přemýšlela jsem, co pro mě znamená září. Samozřejmě to je škola, ale nechtělo se mi dělat takové téma ani se mi to nelíbilo a nelákalo mě to. A dělat přímo podzimní téma se mi taky přímo hned nechtělo, protože podzim, ačkoli to bylo/je moje nej. období roku, pro mě začíná až tak v říjnu.

A když se řekne září, tak se mi mimo jiné vybaví zářící pozdněodpolední slunce, díky kterému získávají věci jinou barvu.

No a už jsme u tématu, které jsem zvolila a to jsou jednoduše šípky.


Na levé stránce je seznam věcí, co si budu balit na intr, až se budu stěhovat (což je za tři dny :D) a budu určitě dělat článek, co si balím (takže, až bude, tak ho tady linknu).
Přímo měsíční přehled dní jsem zvolila úplně jiný než v srpnu nebo červenci, protože když už ztácíte inspiraci nebo vás bullet journal tzv. neuspokojuje, tak zkuste něco změnit.

Ne, že by mě bujo přestal bavit, ale chtěla jsem vyzkoušet něco jiného.

Takže mám jednoduše řádky s dny, nápis září, verš z Bible a pár šípků.

Barvy na tento měsíc jsem zvolila červenou a zelenou.Věc, na kterou jsem pěla chvály už v minulém článku jsou denní řádky, které jsem udělala úplně stejně, jako minule.
Habit tracker jsem udělala podobně jako v červenci, ale vyplňovat ho chci jinak. Uvidíme, jak se to vyvine.

Na fotce to nejde vidět, ale udělala jsem si learning tracker, což je úplně novinka, ale to zahrnu asi až do článku, o používání bullet journalu ve škole.


Dny před začátkem školního roku

30. srpna 2017 v 18:36 | Lili |  Studijní život DRUHAČKY


OKEJ

Ještě čtyři noci a budu spát na intru. Druhým rokem. V pokoji pro čtyři, který je mnohem dále od vychovatelny a mnohem blíž k sprchám.

Pocity?

Možná lepší než před rokem. To jsem absolutně nevěděla, do čeho jdu. Nikoho jsem neznala a vůbec jsem nevěděla, jak to tam probíhá. Bylo to období nejistoty, představ a strachu.

Teď už alespoň vím tak trochu, do čeho jdu. Samozřejmě mám taky trochu strach naději , že to bude jiné, ale ty základní věci vím.

Rozdíl oproti minulému roku je, že se netěším až tzv. vypadnu z domu. Rozumějte, ne že bych to doma nesnášela, ale měla jsem pocit, že potřebuji jít do jiného prostředí (což se na 100% splnilo) a pomohlo to.

Začala jsem si vážit samozřejmých věcí jako je pokoj sám pro sebe, wifi, teplá voda, lednička. Ale o tom jsem psala třeba TADY a TADY.

A teď už vím, o co přicházím.

O večery u televize, o každodenní kontakt se sourozenci a rodiči. O zahradu a západy slunce. O koťata a soukromí. :D

Ani se mi nechce balit.

Děsí mě ta představa, jak to budu všechno balit a pak na intru vybalovat a hádat se o to, kdo kde bude spát a já nevím, všechno to prostě.

Na druhou stranu mám strach, že to nestihnu.

A abychom byli trochu pozitivní, tak bych tu mohla napsat, na co se těším.

Na kaple. Na mše. Na školní bar a supermňami latté za 10 kč.

A tak. :)

BULLET JOURNAL: Ohlédnutí srpen

30. srpna 2017 v 11:00 | Lili |  BUJOieren


Ahoj :)

Dnes mám pro vás ohlédnutí za měsíc srpen v mém bullet journalu. Na začátku měsíce jsem dělala TENTO článek a tady vám chci ukázat, jestli mi to vyhovovalo a jak to teď vypadá.

Takže na úvodní stránce je nápis srpen a celý tento měsíc v bullet journalu byl ve stylu vesmír a mně se stále líbí, jak to vypadá.

Ovšem pro další měsíc ZÁŘÍ jsem zvolila jiné uspořádání pro přehled dní v měsíci.

Po čase mi přišlo zbytečné mít ten první box, kde jsem si zabarvila dny, kdy něco je. Jakoe vypadá to hezky, ale praktické to není, protože třeba během školy bych měla zabarvený každý den.A taky box s rozepsanými dny mi přišel příliš malý, ale vypadalo to hezky a nelituji, že jse, to tak zrovna v srpnu, kdy těch akcí moc není, udělala.


Habit tracker se povedl a vypadá to hezky, když tam jsou různé barvy, takže tento typ určitě doporučuji.
Líbí se mi i jeden z týdenních přehledů stylizovaný do vesmíru.Věc, která byla velmi nepraktická je tento záznamník jídla/food tracker. Zase. Vypadá to roztomile ty male kresbičky jídla, ale vyplňovat každý den, co jsem jedla, bylo opět nepraktické a ani jsem tam neměla tolik místa, takže to pak skončilo, že jsem vyplňovala jen některé dny.

Může se to ovšem hodit někomu, kdo opravdu drží třeba nějakou dietu a potřebuje vědět, co jí.
A věc, kterou jsem velmi ocenila a kterou jsem zahrnula i do dalšího měsíce jsou denní řádky, díky kterým si připomenu, co jsem ten den dělala a vlastně i zrekapituluji a vyberu to, co bylo pro mě důležité a tím nezapomenu na vzpomínky, na které bych určitě zapomněla.
Přeji vám mnoho úspěchů a motivace ve vašem bullet journalu. :)


Fotící výzva #9

28. srpna 2017 v 16:30 | Lili |  CO POD RUKU PŘIŠLO


den devátý: MILOVANÝ ČLOVĚK

Dlouho jsem přemýšlela, jakou fotku nahrát. Chtěla bych tu dát fotky všech, ale to nejde, protože za orvé, nemám fotku všech milovaných lidí a za druhoé nechci zveřejňovat soukromé fotky.

A tak tady dám fotku své milované babičky. Vyfotila jsem ji na včerejší oslavě. Babičce vděčím za mnoho věcí. Za večery plné jablkové a skořicové vůně. Za dlouhé rozhovory a za malé úniky od reality.


Co mi dnes udělalo radost 4 /30

27. srpna 2017 v 20:17 | Lili |  JUKNOUT SNAD?


27.8.2017


Prostě po dlouhé době koťátka


Poslední depresivní myšlenky

27. srpna 2017 v 20:12 | Lili |  Studijní život DRUHAČKY
Za týden budu na intru.

Ach.

Začne školní rok.

Opět po dvou měsících sladkého nicneučení se.

A předemnou je pár posledních dnů bez stresu.

Pár dní, kdy budu večeřet doma a kdy budu doma a budu s rodinou. Budu moci jít spát kdykoli a jít se mýt kdykoli a dělat cokoli kdykoli.

A tak.


Pošetilé myšlenky #3

25. srpna 2017 v 8:00 | Lili |  CO POD RUKU PŘIŠLO

6.8.2017 NE
.
Když ti mamka omylem řekne, že jí taťka řekl, že už má našetřeno na tvoji svatbu a ty přemýšlíš, co ti tím chtěl v 16 letech říct.

7.8.2017 PO

Prokrastinace a pečení borůvkového koláče, který se nepoved a já jsem z toho teď smutná.


10.8.2017 ČT

Měla jsem nchystanou nějakou superultramegahlubokou myšlenku, která mě napdalo kolem jedné ráno, ale zapomněla jsem ji.

11.8.2017 PA

Když nemůžeš usnout, protože venku je takový vítr, že přemýšlíš nad všemi stromy, co by mohly potencionálně spadnout na váš dům.24.8.2017

24. srpna 2017 v 9:55 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM
24.8.2017

Mám smíšené pocity.

Asi za 2 hodiny a dvacet minut odjíždím na jednu akci.

A absolutně nevím, co mám od toho čekat.

Jedu tam vlastně sama. Ve svých šestnácti letech na fesťák. Sice křesťanský, ale fesťák.

Jak jsem již psala TADY. Minulý týden jsem byla na csm v Olomouci. Jenže jela jsem tam asi s dalšími šesti lidmi. A i když jsem zvyklá jezdit jenom ve dvojku a i sama jsem byla na různých víkendech. Stále to nebyl fesťák s hoodně lidma.

No.

A sama se mi tam jezdit nechce. I když jsem se pomodlila střelnou modlitbu třeba za to, abych tam nemusela jezdit sama a vzápětí mi psala spolužačka, že se můžu přidat k nim. A taky jsem tam vlastně nechtěla jet vůbec a pak jsem na instagramu narazila na tento citát z Bible (teď mi blbne ig, takže se na to nemůžu přesně podívat) ale bylo to, že kamkoli půjdeš, půjdu s tebou.

Což mě docela povzbudilo v tom, že mám jet.

Takže jsem zvědavá, co mi to dá a s kým se tam potkám. :)

Co mi dnes udělalo radost 3/30

22. srpna 2017 v 13:51 | Lili |  JUKNOUT SNAD?


22.8.2017

Tak vzhledeme k tomu, že jsem poslední článek z této série, která má zatím jen dva díly, napsala před rokem a čtyřmi dny, přišel čas se znovu o radost podělit.

Dnes to byl určitě pán z farmářských trhů v blízkém městě.

Náhodou jsme se s mamkou šly podívat na zeleninu a uviděly jsme stůl s kaktusy.

A jelikož moje mamka je skorosběratel kaktusů a já jsem to nejspíš zdědila (Ehm mám dva), tak jsme se na ně šli podívat.

Mně se líbí to, že jsou malinké a mají roztomilé tvary. Dokonce jsem je zakomponovala i do bullet journalu TADYNo a pán prodsavač byl starší pán, který měl na sobě flanelovou košili a vypadal jako hodny, usměvavý dědeček z pohádky.

při vybírání kaktusků nám začal říkat nějaký vtip o Menšíkovi, už si ho nepamatuji, ale pak jse se ho zeptala, jestli to pšstuje sám a on, že jo, že prý každý chlap má na něco uchýlku.

Šlo poznat, že ho to baví. Krásně nám to zabalil do novinového papíru a papírových sáčků. Dělal to všechno s jemností a pečlivostí, jako by v ten moment všechno záleželo na kaktusku.

Usmíval se.

Asi si plnil sen a v důchodu začal prodávat svoje krásně vypěstované kaktusky.


Hned na začátku nás upozornil na kaktusek, který měl dva poupátka, že už bude kvést červeně a já jsem se ho zeptala, kdy kaktusy kvetou, protože můj kaktusek Kvido ještě nekvetl. A on odpověděl, že to záleží na kaktusku, ale když už jednou začne kvést, tak pak kvete téměř každý rok.

Šlo vidět, že tomu rozumí.