Prosinec 2017

BULLET JOURNAL: LEDEN 2018 + PROSINEC 2017

29. prosince 2017 v 16:17 | Lili |  BUJOieren
Ahoj


Bujo článek jsem už poměrně dlouho nedělala, protože jsem nestíhala vůbec nic se školou natož s blogem. Bullet journal mě přestával bavit. Věděla jsem, že to příjde. Ne byla to moje priorita a na konci měsíce jsem neměla extra čas na vymýšlení něčeh krásného a nového, i když to je vždy relax, ale v té době prostě čas na ,,neužitečný" relax nebyl.

Ale teď se snažím zase najít novou cestu, která by mě více bavila. Tím, že se nesnažím zakomponovat všechno, ale jen věci, na které mám opravdu chuť.

V čem se snažím být vytrvalá, je jeden řádek denně, protože ačkoli se snažím si vést deník, nepíšu do něho každý den. A proto jedna věta nebo pár slov na každý den je příjemnější varianta.


Takhle vypadal úvodní stránka v prosinci. Chtěla jsem něco jednoduchého, ale vánočního.Obzvláštněním byl adventní kalendář, který jsem našla na pinterestu.


Nevím, jestli jsem se zmiňovala o Brain dumb, ale taky ho už třetím měsícem mám a nikdy ho nazaplním úplně celý, ale když zrovna v bujo něco děla a na něco si vzpomenu, zapíšu to tam. Jde o blbosti nebo o hluboké myšlenky.


Zde je velmi nepovedená dvojstrana, kteráje jakýmsi přechodem mezi 2017 a 2018.
Vlevo je shrnutí roku, kde je kolonka jako nejlepší film, jídlo, píseň nebo kniha a vpravo jsou jakási předsevzetí na rok 2018.


Další dvojstrana jsou vzpomínky na rok 2018, kam budu zapisovat různé věci, které pro mě jsou důkežité.


Leden jsem chtěla mít s vločkami a zimou, proto jsem jako hlavní barvy zvolila 3 odstíny modré.


Moje lednová verze jednoho řádku denně, který už delší dobu drží tento formát. V srpnu a v září jsem dělala sluníčkovou verzi TADY, která je opravdu hezká, ale občas zde bylo málo místa. A tady mám celý řádek.


Předposlední stránkou je škola, ale zde je jen graf učení a jinak je prázdná, protože až v průběhu měsíce zde budu zapisovt důležitá data písemek a zkoušení, protože leden je takový nemilý měsíc, kdy se najednou všichni spláší a chtějí dohnat, co zanedbali.

A poslední stránka je tématicky ke školní, kde je verš z Bible.


Přeji mnoho úspěchů do nového roku. :)

22.12.2017

23. prosince 2017 v 22:25 | Lili |  PŘEMÝŠLÍM
Je konec.

Odproštění od školy na týden.
Týden se nechci učit, i když vím, že budu muset počítat matematiku a učit se fyziku a dělat povinnou četbu a učit se básničku a dělat jakousi koláž a už teď je mi z toho špatně.

Ale už sedím ve vlaku v prázdném kupéčku na cestě domů. Začínají Vánoce. Tímto prostým okamžikem.

Pravda je, že jsem Vánoce letos trochu zanedbala. Momentálně se totiž řídím heslem, že Vánoce nejsou o dárcích a dávám je letos jen rodičům, nejbližším dvěma kamarádkám a šesti spolužačkám, které mi taky daly.

Paradoxně pro to nejdůležitější - rodinu jako sourozence a prarodiče, nic nemám. Většinu potřebných věcí jsem koupila až tuto středu a ještě to nemám ani zabalené. Ale přestala jsem mít ráda povrchní dárky typu - nic mě nenapadlo, tak tu máš šampón. Mám ráda praktické dárky s osobním nádechem. Kdy pokaždé, když to člověk použije, si na mě vzpomene (docela sobecké) a ukáže mu to, co pro mě znamená.

A to neumím vymyslet v krátkém časovém intervalu a strategie: začnu vymýšlet dárky o letních prázdninách, letos nějak nevyšla.

A z Vánoc mám stres. V poslední době toto probírám více než to, proč bych se na Vánoce měla těšit. Mám extrémně pesimisticjý pohled, protože i když se třeba začnu těšit na spánek, tak vzápětí si řeknu, že to tak určitě nebude a všechno skončí špatně. A napadnou mě i další věci, že nebudu mít radost z dárků, že zítra a pozítří zo bude šíleně stresové, protože budeme pracivat a uklízet, aby to všechno bylo a pak když nastane to, pro co jsme to všechno chystali, tak to bude špatné. Prostě smutné. Nevím, jak to přesně popsat.