Začátek školy

6. září 2018 v 15:18 | Lili |  Studijní život TŘEŤAČKY
Takže první učící se den.

První hodina. Začalo to nevinně. Popisováním toho, jaký bude učební plán. Jenže pak to pokračovalo jako počítání příkladů. Obvyklé nestíhání. Snažení se udělat nějaký nový systém.

A hned nám dal samozřejmě domácí úkol a rovnou dva. Nějak jsem se to snažila rozdýchávat. Další hodina byla čeština. Samozřejmě jedna z prvních informací bylo nahlášení prvních dvou testů. Takže za dvě první hodiny nahlášeny tři testy, (protože v matice nikdy nevíš, co čekat) stále se to snažím brát s humorem.

Třetí hodina němčina. No. Němčina. Tu jsem neviděla přesně id poslední hodiny němčiny v červnu. Takže když na mě vybalila perfektum, zakoktala jsem a snažila se otevřít část mozku nesoucí název škola a vyhrabat nějakou smysluplnou větu. Stejně byla špatně. Každopádně němčina skončila s dalším úkolem. Mein Ferien. Nojo.

Čtvrtá hodina je chemie. Naštěstí ve stejné učebně, se stejnou učitelkou, na stejném místě. Bylo to docela fajn. Rozhodla jsem se, že se budu snažit chemii nějakým zázrakem chápat a nebudu opisovat celé testy jako minulý rok. Dokonce se nás paní učitelka zeptala, jak jsme se měli o prázdninách a dělala různé vtipy o influenceřích v televizi a o borůvkách a moči lišek. Takže zajímavé.

Pátá a šestá hodina je tělocvik. Dostali jsme novou učitelku. Tak nějak jsem tušila, že to bude něco podobného jako minulé dva roky, kdy jsme měli malinkatou a kulturistickou učitelku, která nás vraždila kruhovými treninky a z jejich svalů mě mrazilo. A ano. Je to mladá, ještě studující holka. A hned první dvouhodinovku nás drtila stálými běhy a přípravami na atletiku. Naštěstí po cestě zpátky jsme si i popovídaly a zda se býti fajn.

Následovala volná hodina, která uběhla velice rychle skrz dýňovou polévku a snažení se vzpamatovat. Poslední hodina byla nábožko, taktéž s novou učitelkou, řeholní sestrou. Nikdo nevěděl, co čekat. A sestra nás překvapila. Líbilo se mi to. Upřímnost, otevřenost.

Jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Dále jsem měla v plánu jít na wifi do baru, ale milé spolužačky mě zatáhly na schůzku debatního klubu, na kterém momentálně jsem. A teď jsem tak nějak rozhodnuta, že tam chodit nebudu. Kdo ví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama